24-27 Ekim 2023 Kudüs Turu

Tur Süresi

4 GÜN

Ulaşım

Yürüme Mesafeli

Otel Türü

Kudüs

Tek Kişilik Oda: 750$

Tek kişilik odada (single) fiyat (Ekstra) : +200$

0 – 02 yaş bebek ücreti : 150 $ (Yataksız)
02 – 11 yaş çocuk ücreti : 375$ (Yataksız)
02 – 11 yaş çocuk ücreti : Yetişkin ücretinden 50 USD indirimli (Yataklı)

1.Gün SALI: Sabah saat ….’de İstanbul Havalimanı dış hatlar terminali tur yetkilisi ile buluşma. Check in işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Türk Havayollarına ait TK… sefer sayılı uçakla …’de Tel Aviv’e uçuş. Saat …’de Tel Aviv’e varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Yafa Şehir gezisi; Mahmudiye külliyesi ve Camii ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi ve Osmanlı çeşmesinin görülmesi sonrasında Kudüs’e hareket. Mescid-i Aksa’nın ve çevrenin tanıtılması. . Konaklama yapacağımız Kudüs’teki otelimize varış. Akşam yemeği ve geceleme.

2.Gün ÇARŞAMBA: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Otelde alınacak kahvaltıdan sonra rehberin belirlediği saatte otelimizden çıkış ve Kudüs Surlarının Sahire Kapısı’ndan başlayarak Eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek, Çile yolundan geçip Kıyamet Kilisesi’ne varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ardından Hz. Ömer Camii görülmesi ve Burak (Ağlama) Duvarı’nın görülmesi. Mescid-i Aksa içerisindeki yapıların (Kubbetüssahra, Kıble Mescidi, Mervan Mescidi, Kadim Mescit vb.) tanıtımı. Serbest zaman ve eski şehirde alışveriş imkânı. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün PERŞEMBE: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra rehberin belirleyeceği saatte otelimizden EL HALİL şehrine hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camii’nde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun) Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesi sonrasında Kudüs’e dönüş. Ardından ERİHA şehrine gidiş. Yol üzerinde Hz. Musa’nın külliyesini ve makamını ziyaret. Sonrasında Lut Gölü (Ölü Deniz) bölgesinin tanıtılması ve görülmesi. (Göl kıyısına turlarımızda inilmez.) Dünya tarihinin en eski şehirlerinden olan ERİHA şehrinde bir süre molanın ardından Tecrübe Dağı’nı ve Tecrübe Kilisesi manzarasını fotoğraflayıp Eriha’dan ayrılıp Kudüs’e dönüş. Konaklama yapacağımız Kudüs’teki otelimize varış. Akşam yemeği ve geceleme

4.Gün CUMA: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Otelde alınacak kahvaltıdan sonra saat 10:30’a kadar odalar boşaltılıp (check-out) çantalarımızı indiriyoruz. Cuma namazının Mescid-i Aksa’da kılınmasının ardından Zeytin Dağı’nda panoramik manzara eşliğinde Mescid-i Aksa hakkında bilgilendirme ve kısa bir fotoğraf molasının ardından Rabiat’ul-Adeviyye’nin ve Selman-ı Farisi makamlarının ziyaret edilmesi. Ardından serbest zaman. Rehberin belirteceği saatte buluşma ve yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuğun ardından havalimanına varış. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarına ait TK789 sefer sayılı uçakla 21:55 da İstanbul’a uçuş. Saat 00:10’de İstanbul’a hoş geldiniz.

Ücrete Dahil Olanlar

İstanbul’a geliş ve gidiş iç hat bağlantı uçakları (Marmara bölgesi hariçtir.)
İstanbul – Tel Aviv / Tel Aviv İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
3*+ / 4* otellerde 3 Gece Konaklama
Açık Büfe Kahvaltı ve Akşam Yemekleri
Programda yer alan tüm geziler ve transferleri
Türkçe rehberlik hizmeti
Vize ve Teminat Ücreti
Zorunlu seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar

Şahsi harcamalar
Öğle yemekleri
Otel ekstraları
Yurtdışı çıkış harcı
Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

Neden Şefkat Turizm?

Şefkat Turizm ile Adana Umre Turları hız kesmeden devam ediyor. Yerinizi ayırtın, sınırlı kontenjanlardan yararlanın. Adana umre turu için web sitemizde umre turları sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Adana hac ve umre firmaları arasında yetki belgesi olan ve Diyanet tarafından onaylı sertifikalara sahip nadir firmalar arasındayız. 30 yılı aşkın tecrübemizle Adana hac ve umre turları yapmaktayız. Adana umre turizm firması olarak öncelimiz sizin güvenliğiniz ve uzman hocalar eşliğinde turu gerçekleştirmenizdir.

Rezervasyon Oluştur

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Adınız Soyadınız

Öne Çıkan Umre Turları

Best Travel Theme

Elementor Demos

With Love Travel WordPress Theme you will have everything you need to create a memorable online presence. Start create your dream travel site today.

Discover the World, one Full Adventure at a Time!

Our Contacts

Address

1080 Brickell Ave - Miami

United States of America

Email

info@travel.com

Phone

Travel Agency +1 473 483 384

Info Insurance +1 395 393 595

Follow us